Ügynökségként folytatja a Hungary Helps

2019. április 17., címkék: hungary helps, keresztyénüldözés

Mivel az üldözött keresztények megsegítéséért és a Hungary Helps program megvalósításáért felelős államtitkárság egyre több támogató programot működtet, szükségessé vált egy ügynökség létrehozása kifejezetten a programok lebonyolítására és ellenőrzésére, az átláthatóság biztosítására és a hatékonyság mérésére – közölte a programért felelős Azbej Tristan államtitkár kedden a sajtóval.

Kárpátaljai segítség iraki üldözött keresztényeknek

2017. december 05., címkék: hungary helps, adomány, irak, kárpátaljai reformátusok (kre), Irak, taracközi ferenc

A Kárpátaljai Református Egyház (KRE) Nagydobronyban megtartott augusztus 12-i acsaládi csendesnapján gyűjtés indult azoknak a keresztényeknek a megsegítésére, akiket hitük miatt üldöznek. Akiknek gyakran az élete is veszélyben forog, mégsem hagyják el szülőföldjüket. A KRE pénzadománya az újrakezdés nehézségének leküzdéséhez nyújt számukra némi segítséget. Ezt a magyar kormány és a magyar civil szervezetek képviselőivel együtt Taracközi Ferenc, a beregszászi református gyülekezet vezető lelkésze juttatta el az Irak északi részén élő keresztényekhez. Az útról tartott beszámolóról a Kárpátinfo hetilap adott hírt.